Yves Saint Laurent MON PARIS

 
 
 

Denná súťaž

je do odvolania
pozastavená!

Doprava ZDARMA
pri nákupe NAD 50 €!

 
 

Najvyššia kvalita - Fann.sk

AKTUÁLNE OTVORENÉ
PREDAJNE

zlava za registraciu fann.sk

10% ZĽAVA
Za registráciu na eshope

Doprava zdarma fann.sk

Doprava zdarma
Pri nákupe nad 50 €

Vzorky zdarma fann.sk

2 vzorky zdarma
K nákupu v eshope

 
 
 
 
menu_2 level2
 
 
menu_8 level2
 
 
menu_9 level2
 
 
menu_5 level2
 
 
menu_7 level2
 
 
 
Úvod > Krása a štýl > Yves Saint Laurent MON PARIS
 

Yves Saint Laurent MON PARIS

MON
PARIS

Kde je temnota, tam je aj svetlo.

Tam, kde čakáte sladkosť, nachádzate sexuálnu príťažlivosť.

V láske je všetko naruby...

Rovnako tak v MON PARIS.

 

 

AKO VYZERÁ LÁSKA


PARÍŽ.

Pohľad zo striech. A ako sa pozeráte dole, stratíte náhle rovnováhu, máte pocit závrate, točí sa vám hlava.

Celá zmámená padáte, rýchlejšie a rýchlejšie, rútite sa nezvratne v ústrety niečomu konečnému.

A náhle vás v tom voľnom páde ktosi chytí za ruku.

MILENEC.

Muž alebo žena, na ktorého ste pred niekoľkými sekundami náhodou pozrela.

Vyzýva vás, aby ste sa vrhla do neznáma.

Ten dotyk pôsobí ako zásah elektrickým prúdom, všetko obracia hore nohami.

Disponuje silou preniesť vás do akéhosi silového poľa emócií, ktoré vás uchvátia.

Do nadpozemského stavu duše, ktorý je hrejivý, beztiažový a vzbudzuje dojem absolútneho bezpečia.

Život plynie okolo vás, zatiaľ čo čas sa zastavil. Tak lahodne. Na chvíľu. Vždy sa mu ale poddáte.

 

Yves Saint Laurent zachytáva dušu intenzívnej lásky, ktorá má odvahu prameniacu z úplnej istoty a žije z opojnej radosti okamihu. Predstavuje zmyselné vyjadrenie moderného spôsobu lásky, ktoré čerpá inšpiráciu v meste milencov, v Paríži. Novodobý milenec sa riadi svojimi inštinktmi a túžbou experimentovať, nepútajú ho žiadne okovy, pravidlá ani predsudky. Má slobodnú dušu, pocity aj sexuálnu túžbu prežíva naplno, neobzerá sa na konvencie.

Mimoriadne zmyselné a avantgardné vzplanutie má skôr premenlivý ako stály charakter, zastavuje sa a zase sa rozbieha, ako fantázia naráža na hranice slobody. Váži si svoju nezávislosť, hrá sa s vášňou, miluje bez strachu. A jej duchovným domovom je Paríž. Aké iné mesto na svete ponúka prostredie, ktoré toľko praje láske, ktoré je tak hluché k upätosti? Samotné základy Paríža stoja na slobode a bez slobody by láska nemohla prežiť. Nechajte sa dnes viesť vášňou do nových miest. Vystúpte z hraníc normálnosti. Pocíťte vzrušenie zo závratu, keď sa láska zmocní vašich zmyslov a vedie vás na cestu za nepoznanými vášňami vašej duše. MON PARIS.


MAPA ULÍC pre milencov

Vytvára posadnutosť. Do srdca vstupuje bez opýtania. Uchvacuje. Je intenzívna. Vášnivá. Zmyselná... Presne taký je Paríž.

Pre pána Yves Saint Laurenta Paríž stelesňoval zmysel pravdivosti, vášne a čistoty emócií, mesto, ktoré sa vzpieralo spoločenským normám a oslavovalo slobodu duše. V jeho srdci bol Paríž večným symbolom lásky. Jeho práca, život, všetko, čo vytvoril, sa opieralo o hlboké a vnútorné spojenie s týmto mestom. V Paríži sa mohlo stať všetko.

"Pre túto vôňu som vybral tvoje meno, lebo na svete nenájdem krajšie. Pretože ťa milujem. Môj Paríž. "

Yves Saint Laurent


Vôňa MON PARIS je koncentrovaná ako sako smokingu a ladná ako mašľa pod krkom. Predstavuje však precíznu rovnováhu medzi erotikou a zmyselnosťou, ktorá obracia štruktúru tradičných chyprovitých vôní. Ide o komplexné spojenie ladnosti a pevného poriadku, je omamná aj elektrizujúca ako sila samotnej lásky, ktorá je jej inšpiráciou.

Ako táto nová kapitola začína? Jej prvú vetu tvorí omamný akord iskrivého bergamotu z Kalábrie, svieže akordy malín a jahôd a tóny hrušky, ktoré tvoria šťavnatú kompozíciu. Je to krok do neznáma... Krok smerom k úplnej eufórii.

Potom prichádza srdce. Na rozdiel od mohutného stredového motívu, ktorý je tak typický pre väčšinu chyprovitých vôní, je srdce MON PARIS priesvitné, čisté a svieže. Vystreľuje hore a zase dole ako lúč svetla, ktorý prežiaruje celú vôňu. Rozkvitá, svieti jasnou žiarou, žeravie. Vďačí za to vzdušnému akordu pivonky, ktorá sa spája s hutným absolutom z arabského jazmínu, pôvodom z Indie, a štipkou jazmínu z čínskej provincie Jün-nan. Celok vytvára impozantnú záplavu ženskosti, ktorá obmýva kvet durmanu okúzľujúcim jasom a následne ho tíši hrejivou zemitosťou pačuli.

Záverečný akord. Aj tu sa MON PARIS obracia k tradíciám chrbtom. Naplno sa rozoznieva výnimočné pižmo, ktoré prechádza celou vôňou, od vrchných tónov až po tie najspodnejšie. Tri typy zmyselných bielych pižiem hrajú zásadnú úlohu, pretože sa spájajú s bielymi kvetmi a zaplavujú vôňu prúdom jasného bieleho svetla. Žiarivý, číry, krištáľový motív zosilňuje vzdušnú povahu kvetinového srdca a jasný prvok pačuli, pričom prináša netradičnú atmosféru priezračnosti a čistoty.

Celú kompozíciu zaobľuje zmyselný, hrejivý a minerálny tón ambroxu, ktorý prináša príjemný dojem blaha pripomínajúci objatie milovaného človeka. Zároveň pôsobivo vyvažuje jas MON PARIS a podčiarkuje ho hutnosťou, eleganciou a vlastným štýlom bez toho, aby do nej vniesol temnotu a smútok.

A celkový dojem? Žijúca kompozícia, ktorá pôsobí vzdušne, omamne a moderne. Je to stvárnenie všemocnej čistoty. Jasná a číra belosť.


Uvedenie: apríl 2017