Bvlgari Goldea The Roman Night

 
 
 

Najvyššia kvalita - Fann.sk

Najvyššia kvalita
100% originálne produkty

zlava za registraciu fann.sk

10% ZĽAVA
Za registráciu na eshope

Doprava zdarma fann.sk

Doprava zdarma
Pri nákupe nad 30 €

Vzorky zdarma fann.sk

2 vzorky zdarma
K nákupu v eshope

 
 
 
 
menu_2 level2
 
 
menu_8 level2
 
 
menu_9 level2
 
 
menu_5 level2
 
 
menu_7 level2
 
 
 
Úvod > Krása a štýl > Bvlgari Goldea The Roman Night
 

Bvlgari Goldea The Roman Night

O polnoci sa mesto večnosti mení na očarujúce miesto, ktoré inšpirovalo značku Bvlgari k vytvoreniu vône Goldea The Roman Night, venovanej bohyni rímskej noci. Výrazne intenzívna, cyprusovo, kvetinová a pižmová vôňa je novým zvodným prídavkom kolekcie Goldea. Tvárou vône Goldea The Roman Night je Bella Hadid, nádherná múza dokonale stelesňujúca kráľovnú noci.

 

MODERNÁ BOHYŇA

Goldea The Roman Night vyžaruje brilantnosť originálnej vône Goldea, pričom prirodzene  rozvíja jej zlatú inšpiráciu. Vyjadrujúc zlato vo všetkých jeho podobách, Bvlgari odhaľuje voňavé zlato vo všetkých výtvoroch Goldea, pričom každá z vôní je venovaná inej stránke ženy. Dea, v latinčine „bohyňa“, symbolizuje názov kolekcie, ale aj vášeň rímskeho šperkára. Odrážajúc nenapodobiteľnú žiaru Ríma, zachytáva vôňa Goldea the Roman Night nočný lesk hviezdnej oblohy nad Rímom a veľkolepú atmosféru večného mesta počas noci. Príbeh bohyne Goldea the Roman Night je preto príbehom ohromnej zvodnosti a sily.

Bella Hadid si predstavuje cestu, ktorú má pred sebou, a potom sa vrhá k nočnej oblohe, rozplýva svoje čierne kúzlo ako mačka na strechách Ríma. Skôr ako skĺzne z budovy, nanesie si nočný elixír Goldea The Roman Night, ktorý sa spojí s kúzlom noci. Na jej krku žiari náhrdelník Serpenti, symbol absolútnej moci a vyzývavosti, ktorý dokonale dopĺňa impulzívnosť kúzelnej noci. Mesto sa jagá ako oslnivý šperk Bvlgari, pred hlavnou hrdinkou sa rozhaľuje dobrodružstvo pod zamatovou nočnou oblohou.   

Je ženou Goldea The Roman Night, ženou, čo si píše vlastný príbeh na dobrú noc a ešte aj v okamihu prebúdzania na sebe cíti hypnotickú cyprusovú vôňu. Slobodná, spontánna, je kráľovnou noci, ktorá sama rozhoduje o vlastných pôžitkoch a sama určuje, kam ju nočné cesty povedú.

Vzrušujúco naplnená vášňou Ríma, vôňa evokuje divokosť nocí, keď žena nasleduje vlastné inštinkty a je prístupná tajomstvu. Keď vchádza do noci, bohyňa nasleduje svoju intuíciu, užíva si slobodu a pije zlatý elixír z hviezd. Otvára sa pred ňou veľkoleposť Ríma, zatiaľ čo nad ňou sa odohráva hra svetiel na nočnej oblohe.  

Práve dualita tmy a svetla, skutočnosť, že je kráľovnou noci, ktorá vyžaruje jasným svetlom, robí z Belly modernú bohyňu – je žiarivým klenotom noci. Jej ženská zmyselnosť pripomína nebeské svetlá na oblohe, žiarivý mesiac odráža jej dušu. Ona je stelesnením nádeje a mladosti, prechádza z dňa do noci, nenápadne, autenticky a výnimočne. Bella Hadid na svojej ceste oddeľuje hviezdy: je kráľovnou rímskej noci.

 

ČIERNE ZLATO

Bol som ohromený predstavou záhadnej bohyne noci vo večnom meste Ríma. Vytvoril som vôňu Goldea The Roman Night ako jej obraz. Charizmatickú, fascinujúcu a zvodnú, ženu, ktorá odhalí jej neodolateľnú auru prostredníctvom zlatého elixíru bielych kvetín, pretože práve tie vydávajú svoju intenzívnu vôňu za súmraku.” Alberto Morillas, majster parfumér

 

KLENOT NOCI

Jazmín, čo kvitne v noci, a tuberóza sú neodolateľné nočné krásky. Dotvorené jemným bozkom lesných plodov a čiernej pivónie vzbudzujú túžbu a pôsobia oslavne. Keď som si prvý raz predstavil rímsku noc, v okamihu ma napadol podpis cyprusovej vône.
A popritom žiarivá zmyselnosť čierneho pižma prenasledovaná opojným srdcom zloženým z pačuli a noblesných korienkov vetiveru.
” Alberto Morillas, majster parfumér

Táto cyprusovo-kvetinová vôňa stelesňuje radosť vo svojej najčistejšej podobe, bezuzdnú a iskrivú, preplnenú zvodným a neuveriteľne zmyselným jadrom. Okúzľujúco návykové kvetiny rozprávajú príbeh bezsenných, oslavných a žiarivých rímskych nocí, odhaľujúcich tóny polnoci. Nočná obloha má ovocnú vôňu púčikov jazmínu a tuberózy zvýraznenú lahodnými vrchnými tónmi moruše. Základ je majstrovským dielom odhaľujúcim neodolateľný cyprusový charakter vytvorený kombináciou čierneho pižma, výnimočne čistého pačuli a veľkolepého dotyku vetiveru.
Majster parfumér Alberto Morillas znovu objavuje cyprusovú vôňu – jednu z najikonickejších v parfumérstve – a poznamenáva ju vlastnou tvorivosťou. Začínajúc od základných zložiek špecifického charakteru, premieňa ju do modernej, výnimočne elegantnej podoby. Bvlgari má tú česť predstaviť novú cyprusovo kvetinovú vôňu, ktorá žene odkrýva celkom nový voňavý zážitok. „Klenot fascinujúci čiernym pižmom sa odvíja od tónov vitálnej moruše zvýraznenej úžasnými tónmi drevín a rozžiarenej kúzlom jazmínu a tuberózy.“, vysvetľuje tvorca.
Bergamot, ruža, či dubový mach sa v klasickej cyprusovej vôni vytvorenej Albertom Morillasom spájajú s ďalšími charakteristickými zložkami. Prídavok ovocného dotyku citrusov k pestrej moruši napĺňa vôňu mladosťou a príťažlivosťou. Ruža prenikajúca do srdca z bielych kvetín vyžaruje okázalosť a bohaté, lesklé podtóny. Mach, symbol zmyselnosti v cyprusových vôňach, je nahradený intenzívnym čiernym pižmom, ktoré rozmaznáva pokožku. S využitím inovačnej extrakcie majster parfumér dokázal zachovať najčistejšie a najžiarivejšie aspekty pačuli.

 

VRCHNÉ TÓNY
Lahodná moruša, čierna pivónia
Šťavnaté – Šumivé – Návykové
Príjemné tóny vyžarujú lahodnú chuť plodov moruše a kvetinovú energiu.

 

STREDNÉ TÓNY
Nočný jazmín, absolút tuberózy
Kvetinové – Kontrastné – Záhadné
Nádherné, záhadné a nočné biele kvety dodávajú vôni žiarivosť a umocňujú jej hypnotizujúcu silu.

 

ZÁKLADNÉ TÓNY
Čierne pižmo, srdce pačuli, vetiver
Príjemné – Jagavé – Zmyselné
Pižmo zahalené do čiernych drevitých tónov napĺňa identitu vône, zatiaľ dreviny posilňujú jej ženskú silu a charizmu.
Vzrušujúce pačuli sa spája s príťažlivosťou korienkov vetiveru.

 

LAHODNÁ MORUŠA

Alberto Morillas si predstavoval lahodné, zrelé plody moruše s ich ovocnou, pižmovou, ba priam až drevitou arómou. Jeho inšpiráciou sa stala slávna „čierna perla“ – moruša, ktorá vydáva vôňu s výraznou žiarivosťou a bohatou textúrou. Tieto príťažlivé, kúzelné plody sa kúpu v odtieňoch noci a vyvolávajú túžbu k ich ochutnaniu. Čierne pižmo sa pripája k moruši pre oživenie vrchných a základných tónov. Geniálna zmes sa stáva štýlovým podpisom vône.

 

ČIERNA PIVÓNIA

Inšpirujúc sa tmavými farbami, ktoré sa v Číne a Japonsku tešia veľkému obdivu, si Alberto Morillas zvolil čiernu pivóniu – najvzácnejšiu spomedzi všetkých druhov pivónie – oddávna vychýrený kvet z čínskych rozprávok. Majster parfumér elegantne odhalil záhadnú, temnú stránku tohto kvetu, ktorý je tradične známy vzdušnou sviežosťou a delikátnou nevinnosťou. Pivónia v prevedení značky Bvlgari odhaľuje ohnivú, provokačnú osobnosť ženy. Majster parfumér vytieňoval jej lupienky čiernou farbou fazuliek tonky, čím vytvoril príťažlivú dualitu záhadnosti a čistoty. Zachytená v návykovej kvetinovej podobe pivónia nestratila nič zo svojej prirodzenej sviežosti a krásy.
Čierna pivónia vo vôni Goldea The Roman Night vyjadruje svoj temný, divý charakter za súmraku. Hoci sa tento nenápadný kvet vyznačuje symbolickou vôňou, nie je možné prirodzene ho zachytiť v parfume. Nie je možné použiť ho vo forme esencie ani absolútu, preto ho Alberto Morillas musel majstrovsky vytvoriť. Interpretuje ho ako kvet vzdušnej sviežosti a návykových, explozívnych akcentov. Kombináciou sladkosti pivónie s intenzitou pačuli sa mu podarilo vytvoriť cyprusovú arómu príznačnú pre Bvlgari.

 

JAZMÍN KVITNÚCI V NOCI

Celé stáročia je jazmín Sambac z Číny známy ako vzácny kvet s výnimočnou vôňou. Symbol ženskosti, vyžaruje neuveriteľnú krásu, keď za súmraku rozkvitá a šíri do ovzdušia vzrušujúce tóny. Rastlinka s fascinujúcou vôňou, ktorá je v skutočnosti toxická, pôsobí magneticky až elektrizujúco. Jej kvet je stelesnením noblesy a zmyselnosti. V perzštine jeho meno znamená „sladká vôňa“. Porcelánový biely odtieň lupienkov jazmínu je v kontraste s opojnou silou jeho vône.
Majster parfumér sa rozhodol opečatiť vôňu Goldea The Roman Night s harmonickým, sladším a kvetinovejším charakterom vzácneho jazmínu – jazmínu Sambac z Číny. Pre zdôraznenie bohatej štruktúry jazmínu a zachytenie jeho komplexnej krásy sa Alberto Morillas rozhodol pre zriedka používanú, avšak tradičnú metódu infúzie. Kvetinové infúzie sa pre ich autentickosť radia k pôvodným metódam výroby vôní. Táto technika využíva šetrnú extrakciu z tradične vylúhovaných kvetov jazmínu v alkohole, čo je náročné časovo aj finančne. Po neoceniteľnej dobe, počas ktorej sa púčiky lúhujú v etylalkohole, kvety jazmínu odhalia svoje tajomstvá, pričom ich zložky sa zachovajú v tej najčistejšej podobe.
Vďaka náročnému procesu infúzie nočný jazmín prenáša do vône svoju plnú žiarivosť, pričom vyniká aj úžasnou ženskosťou, príťažlivosťou a pôvabom, ktoré dokázal Alberto Morillas zachytiť.

 

ABSOLÚT TUBERÓZY

Klasický aj moderný symbol zmyselnosti, tuberóza, je vzácnym klenotom všetkých vôní. Alberto Morillas obdivuje jej hanebnú reputáciu aj extravagantný podpis. Tuberóza vydáva delikátnu, a pritom sýtu „narkotickú“ kvetinovú arómu, ktorá pôsobí eroticky aj okúzľujúco a prispieva k vytvoreniu obsedantných vôní s opojnými akcentmi. Známa aj ako „milenka noci“, v hinduistickom význame je tuberóza označovaná za „vôňu noci“.
Tuberóza, ktorá sa stáva značkou aj podpisom vône Goldea The Roman Night, sa pestuje v juhovýchodnej Indii. Elegantná a majestátna, jemná aj vyzývavá, tuberóza je jedným z najvyhľadávanejších kvetov v parfumérstve. Rastlina tuberózy kvitne len jeden rok a považuje sa za najintenzívnejší kvet na svete, pričom jej vôňa je najvýraznejšia s príchodom noci. Zbiera sa na brieždení, keď sú jej kvety v púčiku. Esenciálny olej z tuberózy sa radí k najcennejším a najdrahším na svete.
Na 1 kg absolútu z tuberózy je potrebné nazbierať až 5 ton púčikov. Symbol túžby a zmyselných pôžitkov sa vyznačuje noblesnou, a vysoko opojnou vôňou. Alberto Morillas sa v novej vôni Bvlgari pokúsil vyzdvihnúť živočíšny charakter tuberózy tým, že jej absolút obalil do intenzívnej a návykovej aury čierneho pižma.

 

ČIERNE PIŽMO

Základom voňavého podpisu kolekcie Goldea, na ktorý sa sústreďuje Alberto Morillas, je pižmo odhaľované v rôznych odleskoch a tieňoch. Majster parfumér rôznymi interpretáciami dosiahol efekt slnečného pižma vo vôni Goldea, bieleho pižma v Rose Goldea a čierneho pižma v novinke Goldea The Roman Night. Spolu s ambrou a kadidlom tvorí pižmo voňavú trilógiu histórie parfumérstva: tritisíc rokov ľudskej vášne potvrdzujú jedinečnosť tejto kombinácie. Intenzívne a zmyselné čierne pižmo šíri do ovzdušia svoje ambrové a drevité podtóny, aby splynulo s pokožkou a zahalilo ju do tajomného plášťa. Majster parfumér uspel v zložení tónu čierneho pižma s hlbokou, magnetickou stopou, ktorá pokožku žien skrášli žiarou a zmyselnou neodolateľnosťou. Takto zvýraznené čierne pižmo má v sebe mocnú návykovú auru, ktorá vôni zaručuje výraznú záhadnosť a zmyselnosť.

 

SRDCE PAČULI

Príťažlivú silu pačuli objavili európske ženy v 19. storočí na veľkých kašmírových štólach z Indie, ktoré boli obalené v pačuli listoch. V histórii parfumérstva nesie vôňa pačuli symboliku sexuálnej slobody. Hoci živá rastlina pačuli nevydáva žiadnu arómu, sušené listy rastliny odhaľujú úžasné tajomstvo v podobe intenzívnej drevitej vône. Pačuli, ktoré rastie najmä v sopečných regiónoch ostrovov Jáva a Sumatra, sa radí k prírodným surovinám vhodným na spájanie a miešanie rôznych zložiek. Vďaka inovačnej technike Alberto Morillas zachytil to, čo sa v parfumérstve nazýva „srdce pačuli“ – vonný tón charakteristický čistým, krištáľovo priezračným a explozívnym charakterom. Autentické srdce pačuli s hlbokými a sýtymi akcentmi v sebe nesie moderný pôvab zbavený temných kvalít a prispieva k magnetickému charakteru výslednej vône.

 

ČAROVNÝ FLAKÓN

Hypnotický a symbolický motív Bvlgari Serpenti, ovinutý okolo hrdla flakónu, sa stáva ikonou dizajnu kolekcie Goldea. Stelesňujúc zvodnosť i život, húževnatý had je odvekým kráľovským symbolom sily, ktorým sa zdobili dávne kráľovné. Dnes je tento symbol večného života ikonou kolekcie šperkov Bvlgari Serpenti, ktorej príbeh sa začal písať ešte v roku 1940. Poznačený pôvabom vlastným pre Bvlgari sa čierny had obvíja okolo flakónu Goldea The Roman Night, tak ako sa táto vôňa obvíja okolo ženy.
Evokujúc rímsku oblohu, silueta Goldea vyvoláva dojem zriedkavých a vzácnych okamihov, keď je slnko, mesiac a Zem v dokonalej harmónii. Vo fáze zatmenia sa slnko javí ako prstenec svetla obklopujúci lunárny disk. Bvlgari interpretuje okrúhly tvar užším, modernejším dizajnom flakónu Goldea The Roman Night. Mierne naznačujúci hru na zvodnosť, flakón vyžaruje kontrasty, ktoré ešte viac posilňujú jeho záhadný pôvab a vyjadrujú vrodenú dualitu ženy – jej silu a intuitívnosť, moc aj hravosť.
Voňavý elixír uzatvára transparentný uzáver obkolesený čiernou linkou. Vonkajšie balenie zdobí zmyselný geometrický vzor pripomínajúci štruktúru šperkov Serpenti. Zlaté odesky, ktoré vydáva, evokujú krásu ženy Goldea The Roman Night, ktorá je kráľovnou rímskej noci.

 

LÍNIA GOLDEA THE ROMAN NIGHT

Parfumovaná voda 30 ml

Parfumovaná voda 50 ml

Parfumovaná voda 75 ml

Sprchový gél 100 ml

Telové mlieko 100 ml

 

Vôňu Goldea The Roman Night nájdete v predaji od septembra 2017.