Bvlgari Flower Gems of India

 
 
 

Denná súťaž

je do odvolania
pozastavená!

Doprava ZDARMA
pri nákupe NAD 50 €!

 
 

Najvyššia kvalita - Fann.sk

OTVORENÉ VŠETKY
PREDAJNE

zlava za registraciu fann.sk

10% ZĽAVA
Za registráciu na eshope

Doprava zdarma fann.sk

Doprava zdarma
Pri nákupe nad 50 €

Vzorky zdarma fann.sk

2 vzorky zdarma
K nákupu v eshope

 
 
 
 
menu_2 level2
 
 
menu_8 level2
 
 
menu_9 level2
 
 
menu_5 level2
 
 
menu_7 level2
 
 
 
Úvod > Krása a štýl > Bvlgari Flower Gems of India
 

Bvlgari Flower Gems of India

 

 

BVLGARI PREDSTAVUJE PROJEKT „KVETINOVÉ POKLADY INDIE“, REALIZOVANÝ
V SPOLUPRÁCI SO SPOLOČNOSŤAMI FIRMENICH A JASMINE CONCRETE, ZAMERANÝ
NA PODPORU INOVAČNÝCH A UDRŽATEĽNÝCH KVETINOVÝCH FARIEM

 

 

BVLGARI, prestížny rímsky šperkár, ohlasuje svoju investíciu do projektu s názvom Kvetinové poklady Indie. Projekt realizuje v spolupráci s výrobcom parfumov, spoločnosťou FIRMENICH, a lokálnou partnerskou spoločnosťou JASMINE CONCRETE. Pilotný projekt, ktorý sa realizuje v priebehu troch rokov od roku 2019 do 2021 má za cieľ vytvoriť nový model jazmínovej farmy pre 100 rodinných fariem v dvoch regiónoch indickej pestovateľskej oblasti Tamil Nadu.

 

 

Projekt ponúka farmárom alternatívny prístup k pestovaniu jazmínu, ktorým si farmári môžu zvýšiť ziskovosť, ale aj kvalitu kvetov. Nový prístup zahŕňa tiež zlepšovanie pestovateľských podmienok, napríklad rekultiváciu pôdy a systém zásob vody pre vytvorenie modelu farmy, ktorý je možné uchovať aj budúcim generáciám.

Očakáva sa, že projekt prinesie zlepšenie kvality kvetov, vďaka čistej a malej dodávateľskej sieti fariem, bohatej organickej kultivácii, nekontaminovanej pôdy a dôslednej starostlivosti o úrodu.

Projekt si kladie za cieľ aj zlepšenie spoločenských a ekonomických podmienok farmárskych komunít určením fixnej ceny a redukciou výrobných nákladov.

Berúc do úvahy vyznávanie hodnôt ako je udržateľnosť, pokrokovosť a starostlivosť o lokálne komunity zo strany Bvlgari, projekt Kvetinové poklady Indie je prirodzenou ukážkou odhodlania značky konať v duchu najvyšších etických štandardov pri získavaní  a výrobe prírodných zdrojov.   

 

 

Jean-Christophe Babin, výkonný riaditeľ značky BVLGARI vysvetľuje: „Pátranie po najkrajších a najdokonalejších pokladoch prírody nás priviedlo k spoločnosti Firmenich a jej partnerskej spoločnosti Jasmine Concrete, ktorá je výrobcom najkvalitnejšieho jazmínu na svete. Pripadalo nám dôležité prispieť k podpore komunít, ktoré nám umožňujú vytvárať naše majstrovské vône, posilniť ich udržateľný prístup pre zachovanie a podporu lokálnej ekonomiky. Tak ako naše šperky, aj vône BVLGARI sú vytvárané z najcennejších prírodných klenotov. A práve naša vášeň pre výskum, hľadanie zdrojov, kdekoľvek je to len možné, nás viedla k podpore produkcie tohto jedinečného kvetu.“ 

 

„V poslednom desaťročí si Firmenich vybudoval popredný program prírodných zdrojov, ktorým podporuje udržateľné ekonomiky, zachovanie biodiverzity a obnovu poľnohospodárstva. Naše partnerské spoločnosti, medzi ktoré patrí Jasmine Concrete, skutočne menia lokálne komunity implementáciou pokrokových princípov do pestovania kvetov. Zaoberajú sa problémami erózie pôdy, straty živín, zavlažovania a kompostovania. Sme nesmierne hrdí, že sme súčasťou tohto programu,“ hovorí Dominique Roques, viceprezident spoločnosti Firmenich.

 

 

Raja Palaniswamy, riaditeľ spoločnosti Jasmine Concrete dodáva: „Dohoda spolupráce medzi Bvlgari, Firmenich a Jasmine Concrete vytvára priestor pre vznik inovačného modelu podporujúceho naše lokálne komunity. Spoločným úsilím dokážeme podporiť korektné podnikanie, fixné príjmy a budovať hrdosť za rodinné farmárčenie, ktoré zabezpečuje miestnym rodinám živobytie. Vieme ich podporiť v tom, aby pokračovali v ich významnej práci, a to nielen teraz, ale aj v prípade ich ďalších generácií.“ 

 

Nezvyčajná oddanosť pre ochranu a podporu zachovania zdrojov najcennejších prírodných ingrediencií, ako aj techník a znalostí, priviedla rímskeho šperkára do všetkých kútov sveta s cieľom nájsť to, čo je výnimočné. Teraz, s uvedením projektu Kvetinové poklady Indie, podporuje BVLGARI ochranu udržateľnosti rastlinných zdrojov pre budúce generácie tradičných rodinných farmárov. A to je ďalšia ukážka odhodlania značky podporiť spoločenské a ekonomické podmienky lokálnych komunít.

 

 

Kľúč úspechu BVLGARI od počiatku pramení z výraznej vízie, vášne pre najcennejšie materiály a ingrediencie, ako aj z bezchybnej expertízy. Keďže značka sa pozerá dopredu a uvedomuje si rýchlo sa vyvíjajúcu globálnu situáciu, zahrnula do svojej dlhodobej stratégie nový princíp: podporu udržateľných, etických a zodpovedných praktík v každom aspekte podnikania.

 

 

O značke BVLGARI

Súčasť spoločnosti LVMH Group, značka Bvlgari vznikla v Ríme v roku 1884 ako obchod so šperkmi. Rýchlo po svojom založení si získala reputáciu talianskej dokonalosti, pre ktorú je dodnes na celom svete známa. Výnimočnosť a veľkoleposť šperkov Bvlgari sa stali základom pre celosvetovú expanziu značky, ako aj meno luxusného výrobcu produktov a služieb. Dnes značka vyrába nielen výnimočné šperky, ale aj hodinky, doplnky a vône, ktoré ponúka v prestížnych butikoch a hoteloch v najexkluzívnejších obchodných oblastiach sveta.

 

O spoločnosti Firmenich

Firmenich je najväčším privátne vlastneným výrobcom vôní. Spoločnosť bola založená v Ženeve vo Švajčiarsku v roku 1895. Vďaka neprestajnému úsiliu vytvárať pozitívne pocity pre posilnenie komfortu a prirodzenosti sa podarilo spoločnosti navrhnúť tie najúspešnejšie vône na svete, prinášajúce potešenie viac ako miliarde zákazníkov každý deň. Spoločnosť sa preslávila rozsiahlou výskumnou prácou a tvorivosťou, pričom patrí aj k lídrom podporujúcim udržateľnosť: Firmenich každoročne investuje 10% svojho obratu do výskumu na porozumenie a zdieľanie možností, ako najlepšie a zodpovedne čerpať prírodné zdroje. Viac informácií o Firmenich nájdete na www.firmenich.com

 

O spoločnosti Jasmine Concrete

Založená v Tamil Nadu, priamo v srdci indickej kvetinovej oblasti, spoločnosť Jasmine Concrete riadi sieť vyše 1000 jazmínových fariem, v ktorých sa pestujú rôzne druhy jazmínu, ale aj tuberóza a koreniny. Jasmine Concrete sa zaoberá podporou udržateľného živobytia lokálnych komunít, prostredníctvom zvyšovania úrody a kvality, podporou plnenia záväzkov a včasných platieb, a tiež sociálnou pomocou. Partnerská spoločnosť výrobcu vôní Firmenich od roku 2014 sa stará o zavádzanie pokrokových udržateľných princípov v oblasti poľnohospodárstva, inovačného zavlažovania, ochrany pôdy a prechodu na organické farmárstvo. Viac informácií o spoločnosti nájdete na www.jasmineindia.com

 

FAnn parfumérie, 28. 4. 2020