Micelárne vody v rozhovore s dermatologičkou MUDr. Mariannou Bielikovou, PhD.

 
 
 
menu_2 level2
 
 
menu_8 level2
 
 
menu_9 level2
 
 
menu_5 level2
 
 
menu_7 level2
 
 
 
Úvod > Tipy&Trendy > Micelárne vody v rozhovore s dermatologičkou MUDr. Mariannou Bielikovou, PhD.
 

Micelárne vody v rozhovore s dermatologičkou MUDr. Mariannou Bielikovou, PhD.

Lorem - Fann.sk

Micelárne vody
Produkty pre odlíčenie a vyčistenie pleti v jednom kroku.

Výhody a jedinečnosti tohto kozmetického fenoménu nám v rozhovore priblížila dermatologička MUDr. Marianna Bieliková, PhD.

Sú populárne a čoraz viac presadzované kozmetickými značkami. V čom sú micelárne vody špeciálne?

Ich populárnosť tkvie v jednoduchom, rýchlom a veľmi komfortnom použití. Predstavujú alternatívu ku klasickej pleťovej vode, odličovaciemu mlieku a k pleťovému toniku. Ich špecifickosť je v ich zložení z drobných povrchovo aktívnych častíc – micel, ktoré fungujú ako magnet a dokážu pritiahnuť všetky nečistoty bez toho, aby pleť podráždili. Majú dva póly – hydrofilný a lipofilný, vďaka čomu dokážu jednoducho absorbovať tuky, kožný maz aj make-up, a zároveň rozpustiť rôzne nečistoty rozpustné vo vode.

Sú micelárne vody vhodné na každodenné čistenie a odličovanie pleti? Naozaj naša pleť nepotrebuje čistenie vodou?

Micelárna voda rešpektuje pH pokožky, zlepšuje jej hydrolipidový film a ak sa po očistení micelárnou vodou umyjeme tvrdou vodou, tak ho narušíme. Príliš chlórovaná a tvrdá voda pri častom oplachovaní môže porušiť hydrolipidovú ochranu bariéru kože, a môže tak citlivú pokožku podráždiť. Micelárna voda sa po použití oplachovať nemusí, čo z nej robí ozajstný unikát oproti iným odličovacím prostriedkom. No aj napriek jej unikátnosti, existujú názory, že nie je vhodná na úplne každodenné odličovanie a je ideálnej ju prestriedať s klasickým trojfázovým odličovaním (vyčistiť, tónovať, hydratovať).

Väčšina výrobcov odporúča svoju micelárnu vodu pre všetky typy pleti. Je to naozaj tak?

Rovnako ako existujú rôzne typy pleti, existuje aj viacero druhov micelárnych vôd, ktoré sú špeciálne vyvinuté pre daný typ pokožky. Rozlišujeme micelárnu vodu na normálnu, problematickú/mastnú/aknóznu pleť, na suchú a citlivú pleť. Líšia sa medzi sebou pomocnými látkami, ktoré pomáhajú konkrétnemu typu pokožky.

Sú micelárky teda vhodné aj pre citlivú pleť?

Ich špeciálne šetrné zloženie z upokojujúcich a zjemňujúcich látok bráni vzniku podráždenia pri odličovaní. Kvalitné produkty sú vždy hypoalergénne, bez obsahu alkoholu a parabénov.

Sú podľa vás micelárne vody vhodné tak pre mladú, ako aj pre zrelú pleť?

Micelárne vody sú vhodné pre všetky typy pleti a aj vekové kategórie. Treba len zvoliť tú správnu na daný typ pokožky v danom životnom období.

Dokážu micelárne vody spoľahlivo odstrániť z pleti aj ochranné SFP?

Pri správnej technike odličovania micelárna voda odstráni z pleti mastnotu, prach... a všetky nečistoty, teda aj zvyšky krému s SPF a zanecháva ju komplexne vyčistenú.

 

 

efekt 3v1...

 

extra ÚČINNÉ

 

výhodné PRE KAŽDÉHO

FAnn parfumérie, 4.10.2019