Lancôme La vie est belle

 
 
 

Denná súťaž

je do odvolania
pozastavená!

Doprava ZDARMA
pri nákupe NAD 50 €!

 
 

Najvyššia kvalita - Fann.sk

Najvyššia kvalita
100% originálne produkty

zlava za registraciu fann.sk

10% ZĽAVA
Za registráciu na eshope

Doprava zdarma fann.sk

Doprava zdarma
Pri nákupe nad 50 €

Vzorky zdarma fann.sk

2 vzorky zdarma
K nákupu v eshope

 
 
 
 
menu_2 level2
 
 
menu_8 level2
 
 
menu_9 level2
 
 
menu_5 level2
 
 
menu_7 level2
 
 
 
Úvod > Archív článkov > Lancôme La vie est belle
 

Lancôme La vie est belle

Lancôme La vie est belle"Pretože sa dotýka niektorých z najosobnejších a najvnútornejších aspektov života, je vôňa viac než len parfum, flakón alebo dokonca sen. Vôňa je predovšetkým presvedčenie. Presvedčenie, ktoré nie je ani sľubom, ani výzvou, ale pohľadom na svet okolo nás.
To vedie k otázke: ktorými hodnotami sa riadi dnešný svetš
Víťazstvom nad majetkom a vzhľadom.
Späť k základom. Hľadanie významu. Vlastný význam. Nová doba sa vyznačuje odmietaním sveta s pozlátkom, sveta podľa prísneho diktátu módy, peňazí nad všetkým, nutnosťou byť sexy za každú cenu ...
Lancôme si vždy udržiaval hlboký, úprimný, úctivý a povznášajúci vzťah k ženám. Jedinečný vzťah vo svete, kde sú bežné oportunizmus a túžba po moci.
Lancôme bol vždy vzdialený všetkým excesom a diktátom posledných troch desaťročí. Dnes, ešte viac ako predtým, naša vízia ženskosti zodpovedá presvedčeniu menej, ale lepšie. Myslíme tým krásu, ktorá neútočí na zmysly, ale skôr "nežnú moc" krásy.
Takáto ženskosť je zároveň všeobecná aj veľmi osobná. Je predovšetkým prejavom voľby každej ženy, nie vnútenou normou. Každá sa rozhodne sama a vyberie si, čo je najlepšie pre ňu. Nájde si vlastnú cestu, radosť a svetlo.
Pre Lancôme je "La vie est belle" manifestom tejto novej doby, vyhlásením pred svetom, vyhlásením o kráse, svetle a slobode.
Oduševnená vôňa plná svetla. Predstavuje predovšetkým voľbu. Voľbu žiť svoj život a naplniť ho krásou. Podľa seba.
Také boli vždy postoje spoločnosti Lancôme a dnes ich zdieľame so všetkými ženami v tomto výnimočnom diele. V tejto vôni plnej radosti, úsmevov a slobody. Vôňu, ktorá robí život krajší!"

Youcef Nabi
Prezident Lancôme

Skutočné šťastie sa v jednej úžasné veci podobá svetlu - je zároveň vlnou aj časticou.

Je vlnou kúzla, pretože sa ladne a ľahko šíri, rozprestiera sa, kým nie je priamo pred našimi očami - ako úsmev alebo vyznanie lásky.
Je časticou potešenia, ktoré si vychutnávame ako elixír radosti. Zaplaví nás pocitom sladkého opojenia, ale napodiv nekalia naše zmysly.
Také šťastie sa nedá vystavovať na obdiv, ani vynucovať. Takým šťastím môžeme tancovať (vlna) a môžeme si ho vychutnať (častica). Šťastie nemožno nasledovať, šťastie si musíme vybrať.
Byť šťastný je hlboké a zásadné rozhodnutie. Je to existenciálna revolúcia, ktorú vedú ženy po roku 2010. Byť úplne šťastná, teda úplne slobodná, znamená oslobodiť sa od neustálych ťažkostí a planých obáv, zvoliť cestu, ktorá oslní a prekvapí naše zmysly životom samotným. "Musíme dovoliť svetlu, aby nás viedlo", hovorí iskrivá a povznášajúci filozofka Maria Zambrano. Dnes sa to ženy už naučili.
Keď sa život sám stane čistou a jednoduchou radosťou, viete, že prišlo šťastie a už ho nemusíte hľadať inde. Aj ten najmenší prežitok je neuveriteľným potešením. City i rozum stoja vedľa seba, povzbudia myseľ a málinko zrýchlia tep srdca.

Šťastie, ktoré si ženy dnes vybrali, je radikálna filozofická voľbou. Je úplne iné ako šťastie ich starších sestier. Tie museli byť stále v strehu, s vystrčenými pazúrikmi, princeznej márne čakajúce na krásneho princa. Je tiež úplne iné ako prísne šťastie ich matiek založené na nevyslovených kompromisoch, sebapopierania a odriekania.
Šťastné ženy našej doby naopak akceptujú zodpovednosť, ktorá zo šťastia vyplýva. V dnešnom svete, kde mnohí hovoria, že chcú život so všetkým, čo prináša, ale ich správanie naznačuje opak, to môže mnohé pohoršovať. Museli by totiž prekročiť hranicu diktovanej normálnosti, vydať sa neprechodenými novými cestami, intenzívnejšie prežívať život a budovať hlboké vzťahy.
Keby sme sa opýtali dnešných žien na recept na šťastie, možno by citovali záver z životopisu vizionára Henriho Lefebvra: "Vezmite svoj život a pridajte štipku" je ne sais quoi "- čohosi. Korenie, vôňa. Kúzla. Bez tohto kúzla, tej štipky, nestojí za to život žiť. Rozumiete? "

La vie est belle

"La vie est belle" hlása nová vôňa od Lancôme.

Takéto vyhlásenie nič nepredstiera, ide len o čistú a samozrejmú pravdu.

Vôňa s významom, vedomím a dušou.

"La vie est belle" je jednoduchá, úprimne vyrieknutá pravda, presne ako povestná krása Francúzok, to žiarivé je ne sais quoi, "čosi", čo je vlastne viac ako len krása.
"La vie est belle" vyžaruje bohatstvo aj jednoduchosť.

Ak je "život krásny", je to preto, že sme si to tak vybrali. Chceme, aby bol. Nikto nám nemôže nič vnútiť. To je viac ako vyhlásenie, je to prístup, spôsob, ako ísť dopredu a vybrať si, čo je pre mňa najlepšie. Vnímať každú príležitosť a každý deň podľa svojho. Všetky hľadáme svoje vlastné šťastie a budujeme si ho vlastným spôsobom. Tak sa život stáva krajším. Môj život je krásny, pretože to tak chcem.

"La vie est belle" je cesta. Je to cesta hľadania sebavedomých žien, ktoré získali sebaistotu, pretože prijali pochybnosti. Vedia, čo chcú, a sú pripravené spochybňovať samé seba, pretože pochybovať nie je slabosť, ale nádeje a dobrodružstvo. Vedia, čo je pre nich najlepšie. Nechcú neuskutočniteľné sľuby a predstavy, ale skúsenosti získané deň po dni, rok po roku. Rozhodli sa pre "menej" za podmienky, že to znamená "lepšie". Volí život, ktorý plynie s upokojujúcou pomalosťou. Menej, ale lepšie ".

"La vie est belle". Jasný slogan pulzujúci životom je vnútorným presvedčením, kúzelným zaklínadlom. Áno, život je krásny pre ženy, ktoré odmietajú zväzujúce diktáty konfekčného šťastia, posadnutosť vzhľadom, vynútenou dokonalosťou, úspech v čomkoľvek alebo povinnosť všetko zvládať.

Takéto ženy sú všade. Každá z nich je iná. Ich mantra? "La vie est belle".

Pretože "La vie est belle" otvára dvere.
Pretože "La vie est belle" dáva slobodu.
Pretože "La vie est belle" je začiatok. Nová doba.

Doba šťastia, ktoré prežívame teraz, a doba, kedy bez obáv hľadíme do budúcnosti. Rovnako ako táto vôňa prebúdza zmysly. Vôňa, ktorá by veľmi dobre mohla byť nehmotným, ale nepopierateľným dôkazom o naplnenom šťastí.

"Choďte po svetlejšej strane života." Vystúpte do svetla ...

Oduševnená vôňa so svetlom v nej samej...

Napísať nový príbeh vône, získať to najlepšie z tých najnádhernejších zložiek, vdýchnuť dušu ... také bolo zadanie tejto vône.

Úlohy sa zhostili traja francúzski majstri Olivier Polge, Dominique Ropion a Anne Flip a prvýkrát takto spoločne vytvorili výnimočnú vôňu.
Ich vonná výzva? Vytvoriť žensky lahodnú vôňu kosatca. Odvážili sa prelomiť tradičné normy a vytvorili nové vonné vyjadrenie, ktoré sa takmer nedá definovať, pretože sa pohybuje na hranici medzi svetlom a tieňom. Každý z tvorcov dal vôni zo seba to najlepšie. Výrazná kreativita Oliviera Polge dodáva hlbokú a čistú eleganciu, technická virtuozita Dominiqua Ropiona je ako záblesk krásy kvetín a oslnivá ženskosť Anne Flip do vône vnáša štipku joie de vivre.

Tvorcovia zostali verní pôvodnému parfumérskemu remeslu a tradícii. Žiadny vopred pripravený základ alebo vopred zložené vôňa, len čisté zložky. Len "to dôležité", žiadne zbytočnosti. Vôňa sa skladá z iba 63 zložiek a každá dostáva priestor naplno sa rozvinúť. Menej, ale lepšie. Práca na novej vôni bola tak náročná, že bolo treba 5521 verzií a tri roky práce, ako vzniklo toto oduševnené dielo plné svetla, dokonalá rovnováha krásy, sily a trvanlivosti. Bohatá a pritom jednoduchá rovnováha medzi vzácnou vôňou vznešeného kosatca, strhujúcou hĺbkou pačuli a detsky radostnými gurmánskymi tónmi.
Základom neodolateľnej aury parfumu je jemná a tajuplná alchýmia vedy a umenie jeho tvorcov. Jednotlivé zložky boli vyberané jedna po druhej z tých najvzácnejších prírodných surovín, potom boli vďaka najmodernejším technológiám prečistené, roztavením, koncentrované, ale ich duše pritom zostala zachovaná.
Základom vône je kosatec, tu je však využitý jeho úplne nový rozmer. Kosatec obvykle tvorí stredný tón vôní, tu sa jeho vôňa rozvinie pri prvom nadýchnutí a pretrvá až do poslednej chvíle. Vzácna zmes bohatej vône florentinského kosatca Iris Palliata Concrete, jednej z najvzácnejších a najdrahších zložiek, sa rozvonia náznakom ironu zabaleného do zmyselnej vône aldehydu kosatca. Pridali sme jazmín sambakový a kvet tuniského pomaranča, obe zložky v úplne čistej forme, pre rozžiarenie a zvýraznenie kvetinových tónov.

Jedinečná vôňa indonézskeho pačuli bola dotiahnutá až do svojej podstaty, do svojej najčistejšej formy, "srdce pačuli", ako to nazývajú voňavkári, s väčšou silou, účinnosťou a hĺbkou.

A nakoniec prichádza úsmev vône, sladké lahodné tóny, nečakane žiarivý výbuch. Vôňa s tónmi cukrovej vaty a vanilky, fazuľky tonka, čokoládových bonbónov, čiernych ríbezlí a hrušky. Obalí hebké vonné tóny vône do detskej nevinnosti.
Naozajstná koncentrácia luxusu. "La vie est belle" obsahuje takmer 50% prírodných zložiek (Podľa hodnoty. 8.9% objemu), v dnešnom parfumérstve zriedka vídaný pomer. Preto je to bezpochyby náš najvýnimočnejší parfum. Vôňa s kontrastmi svetla a tieňa zložená z nádherných zložiek a esenciou vyžarujúcou nádherné svetlo. Vôňa, ktorá otvára dvere do novej doby, kde sa cení podstatné bohatstvo, do doby, kde "La vie est belle".

FLAKÓN: ŽIARIVÝ ÚSMEV A KRIŠTÁĽOVO PRIEZRAČNÉ SVETLO

Možno šťastie zachytiť do flakónuš

Zakladateľ Lancôme Armand Petijean v roku 1949 požiadal svojho umeleckého riaditeľa Georgesa Delhomme, aby vytvoril flakón, ktorý by symbolizoval auru žien, ono neopísateľné "je ne sais quoi", ktoré vydáva takú žiaru ... Po mnohých náčrtoch Georges Delhomme nakoniec zachytil podstatu šťastia: pôvabný úsmev vybrúsený do skla. Návrh potom dlho ležal v archívoch spoločnosti Lancôme ...
Po 63 rokoch "Le sourire de cristal" ("Krištáľový úsmev") konečne naplní svoj zmysel vďaka "La vie est belle."
Dostal súčasný dizajn a predstavuje slobodnú a šťastnú ženu. Je prekvapujúci a jedinečný ... Trvalo dlho, než sa podarilo nemožné - vytvoriť guľatý odtlačok úsmevu uprostred krištáľového štvorca. Ďalší rok trvalo, kým sa podarilo dať flakónu jeho jemne oblé a ženské krivky, vybrúsiť jemné hrany a vdýchnuť život. Posledná úprava - perleťovo šedá stuha z organzy okolo hrdla flakónu, povievajúca ako dve voľné krídla.

A čo keby sa naozaj podarilo zachytiť šťastie do flakónu? La vie est belle ...

JULIA ROBERTS, STELESNENIE RADOSTNEJ ŽENSKOSTI

Oduševnená krása sa nedá definovať. Ale Julia Roberts by mohla byť jej najprirodzenejšou predstaviteľkou, jej najplnším stelesnením.
Keby sa písali odkazové slovníky, jej meno by sa objavilo vedľa hesiel ako "ženskosť", "úsmev". Stačilo by uviesť: pozri Julia Roberts. To isté platí o hesle "naplnenie".
Mohla by stvárniť každú ženu v jej úplnej prirodzenosti, úprimnosti, pravdivosti a rôznorodosti. Myslíte, že je to nemožné? Vo svojich rôznorodých úlohách predstavovala postupne všetky ženy. Spoločná niť celej jej výnimočnej kariéry? Úprimnosť. Oddanosť. Slobodná voľba. Odmietnutie realizovať vopred danú kariéru. Ku každej úlohe pristupovala svojím jedinečným spôsobom.
V posledných dvoch rokoch Julia Roberts už prepožičala svoje výnimočné čaro značke Lancôme. Teraz vstupuje do nového sveta, do sveta vône "La vie est belle" Také je aj posolstvo jej jedinečnej a úžasnej kariéry. Rovnako ako nová vôňa od Lancôme. Rovnako ako jej mnohé úlohy ukazuje, že život je stále iný, stále sa mení, je plný prekvapení a nečakaných zvratov.

VÝNIMOČNÍ TVORCOVIA "LA VIE EST BELLE"

V tejto reklamnej kampani sa značka Lancôme obrátila na dvoch uznávaných svetových umelcov, režiséra Tarsema Singha a fotografa Maria Testino. Vznikla tak reklamnú kampaň, ktorá sa pravdepodobne zapíše do histórie. Jedná sa o skutočné vyhlásenie pred svetom ...

Tarsem Singh

Režisér "La vie est belle" je oceňovaný predovšetkým pre umenie využívať svetlo a farby, grafickú čistotu svojich filmov, presný zmysel pre kompozíciu a inteligentné spracovanie symbolov.
Tarsem Singh sa narodil v indickom štáte Pandžáb. Ako nadaný študent začal študovať na Harvarde, ale stále sníval o práci kameramana a filmára. Tento sen sa stal realitou, keď sa rozhodol pokračovať v štúdiách na Art Center College of Design v Pasadane na západnom pobreží USA. Potom si ho všimla skupina R.E.M. a pre nich nakrútil klip piesne "Losing My Religion", ktorá sa dostala na špičku hitparád po celom svete. Snové scenérie, elegantná filmárska technika, rytmické striedanie scén, umelecky spracované osvetlenie a farby mu získalo celých šesť cien MTV Video Music Awards, vrátane ceny "Video roku (1991). Od tej doby Tarsem Singh natočil rad celovečerných filmov oceňovaných za umelecky prepracovanú techniku, napríklad "Pád" a "Cela". Spolupracoval s Davidom Fischerom na réžii "podivuhodného príbehu Benjamina Buttona" a natočil "Vojnu bohov" so Stephenom Dorffom, Fredom Pintom a Mickeym Rourkom. Je osobným priateľom Julie Roberts a túto nositeľku Oscara obsadil do dobrodružnej komédie na motívy rozprávky bratov Grimmovcov "Snehulienka".

Mario Testino

Počas svojej tridsaťročnej kariéry Mario Testino fotografoval najväčšie svetové hviezdy. Preto je úplne logické, že pre nafotenie luxusných a spontánnych vizuálov kampane "La vie est belle" si Lancôme vybral práve jeho.
Mario Testino sa narodil v Peru, vyštudoval v Londýne a kariéru začal v Spojených štátoch. Presadil sa veľmi skoro a stal sa slávnym a uznávaným. V priebehu rokov nadviazal skutočné priateľstvo s mnohými kráľovskými rodinami a hviezdami sveta umenia, módy, hudby a filmu. Jeho fotografie sú cenené pre dokonalú prepracovanosť a prácu so svetlom. Vystavoval v galérii National Portrait Gallery v Londýne a v mnohých galériách v Paríži, Miláne, Tokiu, Amsterdame a Mexiku. Mario Testino je tiež autorom niekoľkých zaujímavých kníh, napríklad "Let Me In" o súkromí súčasných hollywoodskych ikon.

DENNÍK Z NATÁČANIA

29. februára 2012, Los Angeles. Slnečné lúče sa odrážajú od bielych písmen na hollywoodskych kopcoch. O niekoľko kilometrov ďalej v legendárnych Universal Studios technici a filmoví architekti už niekoľko dní pracujú na scéne k filmu "La vie est belle". Svetlá. Kamera. Točíme!

Večierok ako žiadny iný. Určite taký, na ktorý sa celý rok čaká. Prichádzajú hostia dokonale oblečení na túto príležitosť. Rýchlo vstupujú do veľkej vstupnej haly, ktorá pripomína krásny parížsky palác. Nádhera vnútorných interiérov berie dych. Čierne a strieborné dekorácie v štýle Druhého cisárstva, obrovské krištáľové zrkadlá, nádherné sklenené lustre, tmavá parketová podlaha ... Už prišli všetci. Muži v čiernych smokingových oblekoch, ženy v dlhých večerných šatách. Miestnosť sa blyští hodvábom. Šperky sa blyštia. Všetko vyzerá dokonale. Príliš dokonale. Dokonalosť nemá dušu ... V atmosfére chýba spontánnosť, každé slovo je starostlivo vážené, každý pohyb vypočítaný. Trblietavá verzia vopred napísané ľudskej komédie. Trh márnosti v celej svojej kráse. A svojom úpadku.

Vonku už padla noc. Okázalosť a honosnosť večierku sa utápa v temnote. Ľudia sa stále prechádzajú po cestičkách, zdravia sa. Bez toho aby sa videli. Večierok ešte len začal, ale už teraz je celý priestor naplnený šumom falošnosti a luxusu. Zrazu ona rozdelí dav ľudí. Vidia len ju. Všetci sú oblečení v čiernom. Ona je nádherná v žiarivých šatách. Prišla. Ale vyzerá vzdialená, ponorená do inej reality. Jej magneticky príťažlivá osobnosť k sebe otáča všetky oči. Vyžaruje charizmu autentickosti, nádherné svetlo. Je zahalená do aury onoho "je ne sais quoi", vyžaruje neuveriteľne silnú životnú silu. Zdá sa, že sa nechce pridať k vysokej spoločenskej hre. Oni sú škrobení a afektovaní. Ona ide ďalej s nenapodobiteľnú gráciou.

Prejde okolo zrkadla a zastaví sa. Výraz jej tváre sa zmení. Pozerá sa na svoj obraz, ale nevidí seba, vidí ich. Jej oči prezrádzajú prekvapenie ženy, ktorá zistila pravdu. Náhle pochopila, čo vidí, čo vie. Zrkadlo odhalí nevidené ... povrázky pripevnené na zápästiach každého z nich, ktoré vedú každý ich pohyb. Ale nikto z nich si neuvedomuje, že sa s nimi manipuluje, že podliehajú normám, diktátom, konvenciám, peniazom alebo ostentatívnemu luxusu. Potom si všimne rovnakých povrázkov na svojich zápästiach. Jediným pôvabným pohybom, s úsmevom, sa uvoľní, aby našla šťastie. Oslobodiť sa. Vybrať si svoju vlastnú cestu.

Tempo sa zrýchľuje. Zloží si topánky s ihličkovými podpätkami, ktoré ju pútali k zemi, a začína stúpať po svetelných schodoch hore k svojmu šťastiu. Život. Skutočný život. Naposledy sa obzrie na márnivých hostí večierku. Posledný úsmev. Najnádhernejšia a najžiarivejšia zo všetkých. Najkrajšií úsmev na svete, úsmev od srdca. La vie est belle ... víťazstva nad majetníctvom a posadnutosťou vzhľadom.
Strih! Posledná scéna v tomto manifestačnom filme novej doby, plnom vedomých i podvedomých významov. Jedinečná príležitosť pre Juliu Roberts a hodnoty, ktoré predstavuje. Film, ktorý nám necháva voľbu vybrať si svoje šťastie. Naše podanie vyhlásenia "La vie est belle". Nový spôsob, ako povedať Lancôme ...

Uvedenie: koniec augusta 2012

L´Oréal Slovensko s.r.o.